Zákaznická linka
info linka 800 183 572
česká verze   english version   Deutsch Version
 
windowholding.cz >Pro média>Napsali o nás
Hledání:

novinka  05. 05. 2010    Dům a byt

První kroky
Důležité je zvolit správného a silného partnera, který vám zaručí nejen prvotřídní kvalitu, ale také odpovídající poradenství a servis. Pokud si tedy volíte dodavatele, vybírejte mezi velkými a stabilními firmami, které vám dají jistotu, že tady budou i za několik let a budou tak schopni dostát svým závazkům v podobě záručního a pozáručního servisu. Je dobré si vytvořit přehled nabízených výrobků z dostupných zdrojů, nechat si zpracovat nabídky a následně vybrat spolehlivého dodavatele.

Důležité izolační parametry
Kvalitní plastová okna se mohou zásadním způsobem podílet na energetických úsporách vašeho domu či bytu. Tepelné ztráty oken se významně podílí na celkovém úniku energie domu. Vždy je třeba vyhodnotit tepelnou prostupnost celým oknem (Uw), tedy nejen odděleně sklem (Ug) či rámem (Uf). Někteří výrobci uvádí pouze tyto jednotlivé parametry, které mohou být zavádějící. Svou roli zde hraje i okrajový distanční rámeček mezi skly, který by měl být plastový. Standardně ho v celém svém portfóliu nabízí např. VEKRA. Pozor na hliníkové a nerezové rámečky, ty neplní bezpečně svou izolační funkci, danou státními normami. Pro laika mohou být naměřené hodnoty těžko srozumitelné, proto při výběru dodavatele také zohledněte ochotu vysvětlit vám veškeré detaily.

Správné parametry
Při výběru oken je třeba se zaměřit na následující kriteria. Záruční doba alespoň 5 let, po kterou je dodavatel schopen zdarma zajistit či provést kvalitní odborný servis. Rámy a křídla oken by měla mít minimálně pětikomorový profil, kování oken a dveří musí být seřiditelné ve třech směrech. Součinitel prostupu tepla celého okna Uw volte vždy alespoň 1,3 W/m2K. Mezi optimální parametry patří rovněž zvýšená bezpečnost okna, kterou lze vytvářet pomocí dodatečných prvků kování a za použití vrstveného skla. Česká firma VEKRA je jedničkou na trhu a všechny tyto parametry svým zákazníkům nabízí.

Vybírejte z mnoha barev a tvarů
Nenechte se omezovat ve své fantazii. Plastová okna dnes můžete bez jakýchkoli kompromisů sladit s celkovým architektonickým řešením objektu a interiéru. Okna můžete mít z každé strany jinak barevná nebo dekorovaná. Kromě standardních pravoúhlých oken jsou dostupné i všechny ostatní tvary včetně šikmých nebo oblých. Na výběr je mnoho fólií v různých barevných provedeních či s dekory dřeva.

Původ výroby oken
Seriozní výrobci, mezi které se řadí např. VEKRA, sestavují okna a dveře pouze ze značkových komponentů. Technologické postupy jsou navíc pod přísným licenčním dohledem renomovaných producentů plastových profilů. Tím chrání nejen své renomé, ale i celkovou kvalitu a životnost okna, které si zde zakoupíte. Již při plánování nákupu je třeba si uvědomit, na jak dlouhou dobu okna kupujete. V extrémních případech vám vydrží rok nebo také 50. Na našem trhu se totiž můžete setkat i s výrobky, které neodpovídají našim normám. Často jde o levná okna z polské produkce. Problémy se mohou objevit především po montáži. Nejčastějšími vadami jsou netěsnost oken, zatékání, svěšování křídel, deformace profilů, praskání rohových spojů rámů a křídel, nadměrné vibrace při zavírání, vyšší tepelné ztráty, vysoká průvzdušnost (průvan), nekvalitní kování s nízkou životností, krátká a problematická záruka, nekvalitní nebo žádný servis a celkově omezená funkčnost okna.


...návrat zpět

Window Holding
© Copyright Window Holding 2008-2021
Všechna práva vyhrazena
edited by n.e.s.p.i.
KONTAKTNÍ INFORMACE
Hlavní 456 bezplatná linka: 800 777 666
250 89 Lázně Toušeň