Zákaznická linka
info linka 800 183 572
česká verze   english version   Deutsch Version
 
windowholding.cz >Pro média>Napsali o nás
Hledání:

novinka  23. 06. 2010    Týdeník Strakonicko 25/2010

Malá česká okenní anabáze

Na úvod stručné představení. Jsme mladá tříčlenná rodina žijící na jednom zpanelových sídlišť. Před sedmi lety jsme rekonstruovali malý byt a nyní stojíme před dostavbou rodinného domku. Vobou případech – vrámci rekonstrukce i realizace stavby – jsme byli nuceni zabývat se myšlenkou, jaká nová okna by nejlépe splňovala naše představy, co se týče kvality, technologie, designu, montáže, záruk, provozu, ale i peněženky. Parametrů bylo ve hře poměrně dost.
 

Vpřípadě rekonstrukce tří relativně velkých dvoukřídlých panelových oken jsme byli limitováni jednak barvou (všechna okna našeho domu lidem mávají bílou barvou a dýchá znich nikoliv dřevo, ale umělá hmota), jednak časem, protože se blížilo zateplení fasády celého domu a družstvo majitelům bytů kladlo na srdce, aby provedli výměnu oken před započetím stavby lešení. Významnou roli hrál při tehdejším výběru i fakt, že jsme měli relativně hluboko do kapsy a sháněli jsme něco (jako typičtí Češi) na způsob „kvality za rozumnou cenu“.

Přes internet, respektive pomocí e-mailu jsme oslovili zhruba 50 místních firem. Dle úrovně komunikace a konkrétních nabídek na naši poptávku (a vneposlední řadě velice příznivé ceny) jsme se nakonec rozhodli pro jednu malou firmu.
 
Po zaměření oken jsme se s majitelem dohodli na termínu dodání a montáže. Protože jsme výměnu prováděli vzimě, žádali jsme, aby se vše – demontáž, montáž a obezdění – realizovalo vjeden den. Nedopadlo to nejhůře a nebýt toho, že si dělník při obezdívání okna nedal na náš nový koberec ochrannou fólii, byli bychom spokojeni. Bohužel po třech letech si jedno zkřídel okna trochu „sedlo“, a když jsme závadu chtěli reklamovat, zjistili jsme, že firmička už neexistuje. Museli jsme tedy oslovit jinou firmu, která za nemalý peníz závadu odstranila.
 
Zhruba sedm let po rekonstrukci bytu jsme stáli před výběrem nových oken znovu. Tentokráte se jednalo o 12 oken pro náš nový rodinný domek, který se nachází vchráněné krajinné oblasti. Prosazoval jsem moderní, plastové okenní rámy, pěkně robustní, pětikomorové snejnižším indexem tepelné prostupnosti, celobarevné, zkrátka okna na vysoké technologické a estetické úrovni. Cena nebyla vtomto případě rozhodující, důraz jsme při výběru kladli na dodací podmínky, montáž a servis.
 
Nutno říci, že tentokrát jsme kompletně vsadili na značku OTHERM, tedy velkou a osvědčenou firmu. Nechtěli jsme riskovat relativně vysokou zálohu, kterou musí každý – ať objednává u kohokoli – při zadání oken do výroby složit. Dále jsme chtěli, aby montáž nových oken na novém domě byla provedena co nejprofesionálněji. Za třetí jsme chtěli mít jistotu původu zboží – šlo nám o to, aby okna opravdu měla takové parametry, které projektant domu navrhoval. A za čtvrté, což vzhledem knaší předchozí zkušenosti bylo patrně nejdůležitější, uvažovali jsme vtom duchu, že velká firma hned tak nezkrachuje a o případný servis oken se vnásledujících letech bát nemusíme.
 

Co říci na závěr? Konec dobrý, všechno dobré jako vpohádce? Prakticky vzato ano. Okna působí elegantním dojmem, laik imitaci dřeva stěží rozpozná i zblízka. Montáž firma provedla během jednoho dne, vše proběhlo knaší spokojenosti. Na radu montérů jsme ještě nakonec okna vpodkroví zbezpečnostních důvodů kvůli našemu malému synovi vybavili kličkami spojistným zámkem. Nová okna přispěla k dotvoření osobitosti domu a zaručení praktického chodu při větrání a regulaci teploty, oceňujeme např. systém mikroventilace, který se hodí hlavně při sychravém jarním a podzimním počasí. Reklamace zatím nebyla potřeba, ale i kdyby knějaké závadě došlo, máme jistotu, že vtomto případě bude náš dodavatel kdispozici zítra, za tři roky a třeba i za mnoho let.


...návrat zpět

Window Holding
© Copyright Window Holding 2008-2021
Všechna práva vyhrazena
edited by n.e.s.p.i.
KONTAKTNÍ INFORMACE
Hlavní 456 bezplatná linka: 800 777 666
250 89 Lázně Toušeň