Zákaznická linka
info linka 800 183 572
česká verze   english version   Deutsch Version
 
windowholding.cz >Pro média>Tiskové zprávy
Hledání:

novinka  12. 03. 2017    Nejvyšší budova v ČR má okna od nás

Na Jižním centru v Brně se již v celé své kráse tyčí nejvyšší budova v České republice AZ Tower, zvaný také brněnský Manhattan. Třicet pater 111 metrového mrakodrapu brzy zaplní návštěvníci obchodní pasáže, fitness centra a restaurací i zaměstnanci firem, které budou sídlit v nových kancelářích. Mrakodrap bude mít ale i své stálé obyvatele v atypických bytových apartmánech s terasami, kteří si budou moci z výšky užívat krásný pohled na Brno a jeho okolí. Ale výhled třeba i na Pálavu či Hády si budou moci užít i návštěvníci vyhlídky na samém vršku budovy.

Window Holding zvítězil loni na jaře v náročném výběrovém řízení na dodávku téměř 500 dřevěných oken pro tuto stavbu. Jejich kompletní montáž jsme před nedávnem také úspěšně dokončili. S generálním dodavatelem stavby společností PSJ to nebyla zdaleka první úspěšná spolupráce a těšíme se, že se opět setkáme na nějakém zajímavém projektu.

AZ Tower je stavba v pravdě unikátní, zaujme nejenom svou výškou, ale i barevností a tvarem připomínajícím písmeno „A“ a půdorysem stylizovaným symbolicky do „Z“. Za pozornost rozhodně stojí celkově promyšlená koncepce budovy navržená citlivě k životnímu prostředí a důrazem na úsporu energie. Plášť budovy bude tvořit hliníková prosklená fasáda, kterou musí mít každá budova přesahující 30 m. Mezi zavěšenou fasádou a pláštěm budovy bude vzduchová mezera, díky ní bude po celém plášti budovy cirkulovat vzduch, nebude tak docházet k přehřívání a vzduch bude ionizován.

Budova je postavena na systému hloubkových pilotů, v ČR dosud nepoužitých, které jsou opatřeny zařízením zajišťujícím mj. přívod tepla do tepelných čerpadel pro vytápění a klimatizaci budovy. Díky systému automatického předchlazování – okna se budou v noci sama otevírat v závislosti na teplotě a využívat tak chladný vzduch – se očekává i podstatná úspora energie na klimatizaci prostor.  Část budovy pokrývají fotovoltaické panely, které jsou již nyní zdrojem elektřiny pro společné prostory.

Vážíme si toho, že jsme dostali šanci podílet se na nejvyšší budově v ČR. Doufáme, že naše okna přispějí budoucím návštěvníkům, zaměstnancům i obyvatelům budovy k příjemnému prostředí a komfortu užívání.

Window Holding a.s. – spolehlivý partner i pro Váš projekt....návrat zpět

Window Holding
© Copyright Window Holding 2008-2021
Všechna práva vyhrazena
edited by n.e.s.p.i.
KONTAKTNÍ INFORMACE
Hlavní 456 bezplatná linka: 800 777 666
250 89 Lázně Toušeň